Altıniğne ile cilt gençleştirme nedir?

Günümüzde yaşlanma da dahil birçok cilt problemlerinin tedavisinde artık günlük hayat kalitemizi bozmayan ameliyatsız çözümler üretilmiştir. Bu amaçla en sık kullandığımız sistem, fraksiyonel mikroiğneleme radyofrekans (RF) teknolojisidir.   “Altın frekans ” veya Scarlet olarak ta isimlendirilir. Cildin en üst tabakası ( epidermis) ve orta tabakasındaki (dermis) problemleri aynı anda tedavi edebilme imkanı sunan, cilt altına ısı (radyofrekans enerjisi) vererek kollajen dokuyu uyaran ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. 0,5mm-3,5 mm’ ye kadar cilt derinliğine inebilen ve geçtiği bölgenin tamamınında aynı termal etkiyi yaratan fraksiyonel mikroiğneler bu bölgede kontrollü hasar oluşturarak kolajen liflerini uyarırlar. Tamamen doğal bir yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma etkisi dokunun kendisini yenileme sürecinden (1-3 ay) sonra ortaya çıkar.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a Sorabilirsiniz

Bu sayfada akne izlerinin tedavisi hakkında sıkça sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. İzmir’de altıniğne ile cilt gençleştirme tedavisi yaptırmak istiyorsunuz fakat cevabını merak ettiğiniz sorunlarınız mı var? Tedavi fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Sormak istediğiniz her türlü sorunuz için iletişim kanallarından Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numarasına dokunarak şimdi arayabilirsiniz: Tel: 0553 189 41 01

Altıniğne ile cilt gençleştirme kimlere uygulanabilir?

Anti-aging (ciltte sıkılaşma, gençleştirme, elastikiyet kaybı, kırışıklık tedavisi, sarkmayı azaltma, boyun-gıdı toparlama, çene hattının belirginleştirilmesi v.s.), leke tedavisi, genişlemiş gözenek tedavisi, cilt yağlanmasının dengelenmesi, akne ve akne izi tedavisi, yüzdeki kılcal damar (telenjiektazi) çatlaması tedavisinde (damar lazeri tedavisi ile beraber veya tek başına) yara izi, vücuttaki çatlak (stria) ve cilt sarkmasının tedavisinde, alopesi (saç dökülmesi) tedavilerinde uygulanabilir.

Altıniğne ile cilt gençleştirme kimlere uygulanmaz?

Gebeler ve emzirenlere, tedavi edilecek alanda akut (uçuk, açık yara, ekzema) veya kronik hastalığı olanlara, keloid veya hipertrofik skar gelişimine yatkınlığı olanlara, otoimmün sistemik hastalıkları ve buna bağlı ilaç kullananlarda uygulanmaz.

Altıniğne ile cilt gençleştirme nasıl uygulanır?

Uygulama yapılacak bölge antiseptik sıvı ile temizlenir. Lokal anestezik krem sürülür, ortalama 15-30 dk. beklenir ve işlem uygulanır. işlem sırasında kişye özel kullanılan başlıktaki altın iğneler ile açılan mikrogözenekler sayesinde vitamin, antioksidan ve … gibi büyüme faktörü içeren serumlar cilde uygulanarak tedavinin etkinliği arttırılır.

Altıniğne cilt gençleştirme kaç seans uygulanır?

Kadın-erkek, tüm yaş gruplarına, cilt tiplerine rahatlıkla uygulanabilen bu işlem 1 ay aralarla en az 3 seans gerektirmektedir. Kişinin cilt problemine (derin akne izleri, derin kırışıklıklar gibi) bağlı olarak seans sayısı artabilir. İşlemin etkinliği hemen görülmeye başlasa da asıl sonuç, tedavi bitiminden sonra da görülmeye devam eder.

Altin iğne uygulamasının etkinliği 1 yıl devam eder, 1 yıl sonunda uygulamanın tekrarlanması önerilmektedir.

Altıniğne cilt gençleştirme işlemi sonrası

İşlem sonrası morarma, kanama, iğne izi oluşmadığı için hasta sosyal yaşamına hemen geri dönebilir. İşlem radyofrekans ısı enerjisi ile yapıldığı için sonrasında uygulama bölgesinde kızarıklık, şişlik gelişmektedir. Bu kızarıklık kişiden kişiye değişmekle beraber birkaç saat- gün devam edebilir. İşlem sonrasında kişinin cilt tipine uygun nemlendirici ve güneş koruyucu krem kullanması önerilmektedir. Uygulama sonrası en az 1 hafta aşırı sıcak (hamam, sauna, güneşlenme) ve soğuk uygulamalardan kaçınılması gerekmektedir. Ödem nedeniyle işlem sonrası kuruluk, deri soyulması, pullanma olabilir.