Leke mezoterapisi nedir?

Lekeli deri bölgesini tedavi etmek amacıyla çeşitli ilaçların uygulanması işlemidir. mezoterapi işlemi lekeli bölgeye direkt ilaç uygulandığı için etraf dokuya zarar vermeden sadece lekeyi tedavi etmeyi sağlar.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a Sorabilirsiniz

Bu sayfada leke mezoterapisi hakkında sıkça sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. İzmir’de leke mezoterpisi yaptırmak istiyorsunuz fakat cevabını merak ettiğiniz sorunlarınız mı var? Tedavi fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Sormak istediğiniz her türlü sorunuz için iletişim kanallarından Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numarasına dokunarak şimdi arayabilirsiniz: Tel: 0553 189 41 01

Leke mezoterapisinde kullanılan ürünler

En çok glutatyon, traxinamik asit ve vit c içeren hazır karışım serumlar kullanılmaktadır.

Leke mezoterapisi seans sayısı

1-2 hafta arayla 5-10 seans uygulanmaktadır. Başka tedavi yöntemleri ile kombine edilebilir. Lekenin büyüklüğüne, süresine, kişinin cilt tipine göre başka tedavi yöntemleri de (lazer, kimyasal peeling, enzimatik peeling, …) leke mezoterapisine eklenebilir.

Leke mezoterapisi  nasıl uygulanır?

Anestezik krem kullanımından 15-30 dk sonrası küçük çaplı mezoterapi iğneleri ile deri altına uygulanır.

Leke mezoterapisi sonrası

İşlem sonrası kızarıklık, yanma, kaşıntı ve şişlik oluşabilir. Uygulama cilt altına yapıldığı için her mevsim uygulanabilir. İşlem sonrası 4-6 saat yüz yıkamamak, makyaj yapmamamak, güneşlenmemek gerekmektedir.

Leke tedavisinde dikkat edilmesi gereken noktalar

En önemli nokta lekenin dermatoloji uzmanı tarafından tanısının konulması gerektiğidir. Diğer önemli ayrıntı, leke oluşunda en büyük etken güneş olması sebebiyle tedavi başarısında ve elde edilen sonucun devamlılığının sağlanmasında güneşten korunma önlemlerine çok dikkat edilmesidir.