Medikal cilt bakımı kimlere uygulanır?

Yağlı cilt, akneli cilt, hassas cilt ve lekeli ciltlere sahip kişilere uygulanabilir.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a Sorabilirsiniz

Bu sayfada medikal cilt bakımı hakkında sıkça sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. İzmir’de medikal cilt bakımı yaptırmak istiyorsunuz fakat cevabını merak ettiğiniz sorunlarınız mı var? Tedavi fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Sormak istediğiniz her türlü sorunuz için iletişim kanallarından Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numarasına dokunarak şimdi arayabilirsiniz: Tel: 0553 189 41 01

Akneli ciltler için medikal cilt bakımı

Akneli cilt yapısı, aşırı yağlanan ve tıkanan bir cilt yapısına sahipseniz, siyah noktalarınız varsa eğer cildinizin yağ dengesini sağlamak ve cilt kalitesini artırmak amacıyla düzenli cilt bakımınızı yaptırmanız gerekmektedir.

Medikal cilt bakımı, cilt yapınıza uygun içeriklere sahip cilt bakım ürünlerinin kullanılması ile deri yüzeyinizin yağdan arınmasını, gözeneklerin sıkılaşmasını, cilt parlaklığınızın geri gelmesini ve nemlenmesini sağlar.

Yağlı cilt; yeterli cilt temizliği yapamayan, yoğun makyaj kullanımı olan veya cilt tipine uygun olmayan bakım ürünleri kullanan kişilerde gözlenir. Ayrıca yağlı cilt oluşumu sonrası siyah nokta ve sivilcelere de davetiye çıkarmaktadır.

Kuru ciltler için medikal cilt bakımı

Genetik olarak cildi kuru olan kişiler, atopik dermatit (allerjik ekzema) gibi allerjik yapısı olanlar, aşırı sabun ve sıcak su ile teması olanlar, az miktarda su tüketenlerde ve aşırı güneş teması olanlarda cilt kuruluğu gelişebilir.

Yoğun nem sağlayan bakım ürünleri ile ayda bir ve her mevsim yapılacak medikal cilt bakımları ile cildinizin nem dengesini sağlayabilirsiniz. Kuru ciltler için uygulanan medikal cilt bakımı bazen de kişinin şikayetine göre nem veren diğer uygulamalar (antiaging mezoterapi, gençlik aşısı gibi) ile kombine edilebilir.