Oksijen terapisi nedir?

Oksijen terapisi yeni nesil antiaging amaçlı kullanılan bir cilt bakımıdır. yeni nesil oksijen terapisi veya superfacial Oxygeneo olarak ta isimlendirilir. 3 aşamadan oluşan Oxygeneo cihazının radyofrekans, capsugen başlığı ve  ultrason başlığı mevcuttur.

Oksijen terapisinin amacı nedir?

İşlemin amacı, deriye oksijen sağlamak, ciltteki ölü tabakayı uzaklaştırmak ve cihaza özel ürünlerle cildin beslenmesini, lekelerin hafiflemesini ve cilt elastikiyetinin artmasını sağlamaktır.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a Sorabilirsiniz

Bu sayfada oksijen terapisi hakkında sıkça sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. İzmir’de oksijen terapisi yaptırmak istiyorsunuz fakat cevabını merak ettiğiniz sorunlarınız mı var? Tedavi fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Sormak istediğiniz her türlü sorunuz için iletişim kanallarından Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numarasına dokunarak şimdi arayabilirsiniz: Tel: 0553 189 41 01

Oksijen terapisi kimlere uygulanabilir?

Cilt kalitesini arttırmak, erken önlem almak isteyen kişilere, cildinde ince kırışıklıkları olanlara, renk tonu düzensizliği olanlara, geniş gözenekleri olanlara ve cilt kuruluğu şikayeti olanlara uygulanabilir. hem kadın hem erkeklere her mevsim uygulanabilir bir işlemdir.

Oksijen terapisi işlemi nasıl uygulanır?

  1. aşaması radyofrekans enerjisi, hızlı salınım yapan tripolar elektromanyetik akımlarla, uygulama bölgesinde ısı oluşturur. Odaklanmış elektro-ısıtma, yeni kollajen üretimini ve yapılanmasını uyarır. Uygulama noktasındaki ısı, var olan kollajen fiberlerin kısalıp kasılmasını, kırışıklık görünümünün azalmasını sağlar. Böylelikle yeni kollajen sentezi başlatır, kırışıklık tedavisi sağlar, yüz ovalini toparlar ve cildi sıkılaştırır, yeniler.
  2. aşama Capsugen’ tableti, kalsiyum karbonat ve sitrik asit karışımından oluşur. Cildin üst katmanını nazikçe soyarak, cildi ölü hücrelerden arındırır, yeniler ve yumuşatır. Cilt yüzeyine sürülen cihaza özel ürünler (NeoRevive veya NeoBright) ile capsugen temas ettiğinde nazikçe patlayan CO₂ baloncukları oluşur. Bu karbondioksit baloncukları derinin karbondioksit dengesini sağlamak için bir fizyolojik yanıt başlatır ve oksijence zengin kanı uygulama bölgesine yönlendirir. Kan akışını ve deri metabolizmasını hızlandırırarak cildi içten dışa oksijenlendirir.
  3. aşama ultrason dalgaları,  cildin üst tabakasının geçirgenliğini arttırır ve cihaza özel ürünlerin cilt altına daha iyi emilmesini sağlar. İğnesiz mezoterapi olarak ta isimlendirilen bu başlık sayesinde ürünlerin içindeki aktif maddeler rahatlıkla deri altına ulaşarak cildin daha sağlıklı, canlı, nemli olmasını, lekelerin ve kırışıklıkların hafiflemesini sağlar.

Oksijen terapisinde kullanılan ürünler nelerdir?

NeoBright özel formülü ile cilt tonunu açar, cilt yüzeyindeki pigmente lezyonları azaltır ve cilt tonunu eşitler.  NeoBright förmülünde azeleik asit, kojik asit ve retinol mevcuttur.

Azeleik asit, dünyaca etkisi kabul edilmiş ve ispatlanmış, ciltte oluşan hiperpigmentasyonu pigment üreten hücreleri kontrol azaltan bir içeriktir.
Kojik asit bir grup mantar tarafından doğal olarak üretilen ve melanin üretimini baskılayan bir içeriktir. Azeleik asit ile kombine olarak, cilt tonunu açan, lekelerin görünümünü azaltan etki gösterir. Vitamin A’nın bir türevi olan Retinol’un, kolajen üretimini arttırdığı ve deri hücrelerini yenileyici etki gösterdiği ispatlanmıştır. Aynı zamanda en iyi anti-aging solüsyonlardan biridir.

Özel NeoRevive formülasyonu ise cildin mat görüntüsünü canladırır, kırışıklıkların görünümünü azaltır, cildi daha yumuşak, sağlıklı, parlak hale getirir. özel formülünde hyarulonik asit, peptitler ve retinol mevcuttur. Hyaluronik asit, hidrasyonu (cildin su tutması) arttırır, cildin kaybettiği nemi yerine koyar. Bu sayede cilt daha hacimli, yumuşak görünüm alır, kırışıklıklar azalır.
Peptitler, küçük protein parçacıklarıdır ve cildin sıvı tutma yeteneğini arttırırlar. Hyaluronik asit ile kombine kullanıldığında, sinerjik bir etki oluşur ve dermal yapılanma başlar.
Vitamin A’nın bir türevi olan Retinol’un, kolajen üretimini arttırdığı ve deri hücrelerini yenileyici etki gösterdiği ispatlanmıştır. Aynı zamanda en iyi anti-aging solüsyonlardan biridir.

Oksijen terapisi kaç seanstır?

Superfacial oxygeneo tedavisi genellikle 1 hafta 10 gün aralıklarla 4-6 seans uygulama gerektirmektedir. İşlem birkaç basamaktan oluştuğu için yaklaşık 45-60 dk sürmektedir. işlem sonrası kişi rahatlıkla günlük hayatına geri dönebilir. oxygeneo işlemi tüm cilt tipleri için uygundur.

Oksijen terapisi uygulama sonrası

Oxygeneo uygulaması ile cilt beslenir, nemlenir, cildin volümü (hacmini) geri kazandırılır, cilt parlaklığına kavuşturulur ve mat görünümü giderilir. uygulama ince kırışıklıkların görünümünü azaltır, cildi ve gözenekleri sıkılaştırır, yeni deri hücresi üretimini tetikler, leke görünümünü azaltır.

Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a Sorabilirsiniz

Bu sayfada oksijen terapisi hakkında sıkça sorulan sorular cevaplanmaya çalışılmıştır. İzmir’de oksijen terapisi yaptırmak istiyorsunuz fakat cevabını merak ettiğiniz sorunlarınız mı var? Tedavi fiyatları hakkında bilgi almak mı istiyorsunuz? Sormak istediğiniz her türlü sorunuz için iletişim kanallarından Uzm. Dr. Çilem Kaya Koç’a ulaşabilirsiniz. Dilerseniz telefon numarasına dokunarak şimdi arayabilirsiniz: Tel: 0553 189 41 01